0
Giriş yap / Kayıt ol

HASÇELİK SAN. ve TİC. A.Ş
Kurumsal

Temelleri 1968 yılında Sayın Hasan Faydasıçok tarafından Konya’da atılan Hasçelik, günümüzdeki ismini 1982 yılında almıştır. İstanbul ve Konya’daki üretim tesislerinde ürettiği sıcak haddelenmiş vasıflı çelik ve soğuk işlem görmüş vasıflı parlak çelik ürünlerine ilave olarak ithal dikişsiz boru ürünlerinin satış ve dağıtımını toplam 7 ilde 9 deposuyla gerçekleştirmektedir. 2021 yılı verilerine göre, Hasçelik Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında, geçen seneye göre 77 sıra yükselerek 228. sırada yerini almıştır.

Vizyon

Çözüm ortağı olma felsefemizle yerli ve yabancı müşteriler için vazgeçilmez tedarikçi olmak.

Misyon

Sürdürülebilir değer yaratma kabiliyeti, rekabetçiliği ve yenilikçiliği ile paydaş beklentilerini şekillendiren vasıflı çelik üreticisiyiz.

Hasçelik A.Ş. yerli ve yabancı üreticiler için çözüm ortağı olma felsefesiyle hareket etmektedir. Hasçelik A.Ş. bünyesinde, HASMİL markalı yerli ve %100 çatlak kontrollü yuvarlak, kare, lama ve altıköşe kesitli karbon çeliği, alaşım çeliği; HASOTOMAT markalı otomat çeliği ve ithalatını gerçekleştirdiğimiz HASBORU markalı dikişsiz çelik çekme borular üretmektedir. Hasçelik A.Ş. özellikle otomotiv endüstrisine odaklı mühendislik çeliklerinin kullanıldığı bütün sektörlere hizmet etmeyi hedefler.


Hasçelik; sahip olduğu yenilikçi, güvenilir, dürüst, müşteri odaklı, takım ruhu ve rekabetçilik değerlerini korumakta, sektöründe öncü olmaya aynı hızla devam etmektedir.


Parlak Özel Çelik Üretim Merkezi
IATF 16949 sertifikasıyla Hasçelik Soğuk İşlem Merkezi, yıllık 170.000 ton üretim kapasitesiyle Avrupa’nın en modern parlak çelik üretim tesislerinden biridir. Kabuk soyma, taşlama, kumlama, soğuk çekme, kangal çekme, pah kırma ve çatlak kontrolü gibi çeşitli soğuk prosesler, entegre çatlak kontrol hatları ile yapılmaktadır. Soğuk çekim kangallar, soğuk çekim çubuklar, taşlanmış ve soyulmuş çubuklar da müşteri talepleri doğrultusunda %100 çatlak kontrolü ile sunulmaktadır.

Özel Çelik Haddehanesi
IATF 16949 ve ISO 9001 sertifikasıyla yılda 300.000 ton üretim kapasitesine sahip olan Hasçelik Özel Çelik Haddehanesi, Türkiye’deki en modern haddehane tesisidir. Kütüklerden, yuvarlak ve altıköşeli sıcak haddelenmiş özel çelik çubuklar üretilmekle beraber özel karbon çelikleri ve alaşımlı çelikler müşteri talepleri doğrultusunda, çatlak kontrollü olarak üretilmektedir. Bünyesinde vakum altında gazı alınmış çelikler, US & EDDY Current (Girdap Akımları) yöntemleri ile kontrol edilmiş özel çelikler müşterilere sunulmaktadır.