0
Giriş yap / Kayıt ol

İPTAL ve İADE POLİTİKASI

Sipariş İptali

hascelik.com alan adlı İnternet Sitemizde (“Site”) sunulan seri üretim ya da özel üretim ürünlerden sipariş edebilmek için Site’ye üye olmanız ve siparişinizi belirlemeniz gerekmektedir. Hem standart ürünlerde (stok ürünleri) hem de özel üretim ürünlerde (kesimli siparişler dahil) ödeme işlemi tamamlanarak sipariş verildikten itibaren 15 dakika içerisinde siparişinizi herhangi bir tazminat ödemeksizin iptal edebilirsiniz.

Her türlü ürünün sipariş iptalini gerçekleştirmek için iptal talebinizi Site içerisinde kendi kullanıcı paneliniz üzerinden ilgili yönlendirmeleri takip ederek tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Yukarıda belirtilen Sipariş İptali şartlarının sağlandığı ve iptal talebinin uygun şekilde tarafımıza iletildiği durumlarda siparişiniz iptal edilir. Siparişinize ilişkin yaptığınız ödemenin iadesi, iptal talebinin tarafımıza ulaşmasından itibaren 7 iş günü içinde, ödeme yönteminize bağlı olarak kredi kartınıza veya banka hesabınıza aktarılacaktır. Talebiniz üzerine iadesi yapılacak tutar üye hesabınızda sonraki siparişlerinizde kullanılmak üzere tutulabilir ya da iadesi yapılacak tutarda bir indirim/alışveriş kuponu düzenlenerek bu kupon tarafınıza iletilebilir. Bu seçimlik haklardan hangisini kullanmak istediğinizi iptal talebiniz ile birlikte bildirebilirsiniz.

Siparişi iptal edilen ürünlerin iade edilecek bedelleri, tarafımızca sipariş konusu ürün için iptal talebi ulaşmadan yapmış olduğumuz işlemlere ait masraflar kesildikten sonra tarafınıza iade edilecektir. Tarafımızca siparişe ilişkin iptal talebi ulaşana kadar bir işlem yapılmadığı takdirde bu tutardan herhangi bir kesinti yapılmaz.

Ödemenin yapılmasının ardından siparişin verilmesi anını takip eden 15 dakika geçtikten sonra hiçbir ürünün siparişinin iptali ve ödeme iadesi imkanı bulunmamaktadır.

İade Koşulları

Tarafınızca Site’de belirlenen özel istek ve talepler doğrultusunda üretilen kesimli ürünler veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak ihtiyacınıza özel hale getirilen ürünler söz konusu olduğunda bu ürünlerin iadesi mümkün değildir. Böylelikle özel üretim ürünler için iade talebi kabul edememekteyiz.

Bununla birlikte, söz konusu ürünlerde yalnızca tarafımızdan kaynaklanan bir sorunun doğması halinde Ticari Nitelikli Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin 7. Maddesindeki Ayıplı Ürünlerle ilgili hükümleri saklıdır.

Özel istek ve talepler doğrultusunda üretilmeyen,tarafınızca ürün stoklarımızdan sipariş edilen seri üretim ürünler söz konusu olduğunda; iade talebinizin onaylanmasını müteakip taşıma/kargo masrafları sizler tarafından karşılanacak şekilde ürünün teslim tarihini izleyen 7 (yedi) gün içerisinde söz konusu ürünler tüm parçaları, tamamlayıcıları ve ambalajları ile birlikte ALICI’ya teslim edildiği şekilde tarafımıza iade edilebilecektir. İade talebi onaylanmayan ürünlerin iadesi yapılamamaktadır.

Kullanılmış veya hasar görmüş (çevre koşullarından etkilenerek paslanmış, doğrusallığını kaybetmiş, işlem görmüş) ürünler ile tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan, deforme olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilememektedir.

İade İşlemleri

İade işleminin yapılabilmesi için Müşteri İlişkileri’ne ulaşarak iade talebinizi belirtmeniz yeterlidir.

Ürün iadesini gerçekleştirmek için iade talebinizi Site içerisinde kendi kullanıcı paneliniz üzerinden ilgili yönlendirmeleri takip ederek tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Yukarıda belirtilen İade şartlarının sağlandığı ve iade talebinin uygun şekilde tarafımıza iletildiği durumlarda iade talebiniz tarafımızca değerlendirildikten sonra talebinizin onaylanması halinde iade işlemleri başlatılır. Ürün için yaptığınız ödemenin iadesi, ürünün ve iade faturasının tarafımıza ulaşmasından itibaren 7 iş günü içinde, ödeme yönteminize bağlı olarak kredi kartınıza veya banka hesabınıza aktarılacaktır. Talebiniz üzerine iadesi yapılacak tutar üye hesabınızda sonraki siparişlerinizde kullanılmak üzere tutulabilir ya da iadesi yapılacak tutarda bir indirim/alışveriş kuponu düzenlenerek bu kupon tarafınıza iletilebilir. Bu seçimlik haklardan hangisini kullanmak istediğinizi ürün iade talebiniz ile birlikte bildirebilirsiniz.

İlgili Birimimiz tarafından yapılan değerlendirme sonucunda iade talebinizin İade Koşulları’na uygun olmadığı belirlenip bu sebeple iade talebiniz kabul edilmezse; iade talebiyle gönderdiğiniz ürün 10 gün içinde karşı ödemeli olarak internet sitemizde kayıtlı olan adresinize yeniden gönderilecektir.